Zdravotníci, je po voľbách, zvyknite si

Autor: Viliam Novotný | 7.2.2013 o 13:50 | Karma článku: 20,63 | Prečítané:  2269x

Zákon karmy nepustí. Každý skutok má svoje dôsledky. Čudujem sa tým, ktorí sa čudujú tým dôsledkom. Tisne sa mi na jazyk: „Veď sa to dalo čakať!"

Lekári i lekárnici urobili pred voľbami 2012 maximum pre to, aby zdravotníctvo viedol Smer.

Glorifikácia Richarda Rašiho ako ideálneho ministra zdravotníctva sa lekárnikom vrátila. Hoci zrejme inak, než si predstavovali.

Vďaka máva rôzne podoby, v prípade Rašiho mala podobu pozmeňovacieho návrhu v 2. čítaní novely zákona o lieku. S nezvyčajnou ľahkosťou ním hodil lekárnikov cez palubu. Zlegalizoval netransparentnú tvorbu cien v lekárňach. S požehnaním ministerky Zvolenskej Smer otvoril stavidlá bezbrehému biznisu v lekárňach pre silných. Lekárnická komora je rozladená. A ideálny minister? Rozdáva úsmevy.

Nemocniční lekári nedopadnú ináč.

V jeseni 2011 odpracovali za Smer politickú nadprácu. Vyštrajkovali zastavenie transformácie štátnych nemocníc - lebo komu by už vyhovoval poriadok? (Pre fajnšmekrov: dlhy nemocníc sa pomaly šplhajú tam, kde boli pri oddlžovaní na jeseň 2011.)

Aby LOZ-ka nalákala aj reformnejšie, či pravicovo orientovaných lekárov, protest spojila so zvýšením platov. Veď kto by nechcel vyššie mzdy?

Smer vládne a vie sa zavďačiť. Žiadna tretia etapa zvyšovania miezd nebude. Teda bude, ale nie teraz. Príde (vraj) na dvakrát až niekedy po zavedení systému jednej poisťovne, čo s tým vôbec a nijako nesúvisí. Toľko chápu už aj odborári.

To nie je všetko. V práve schválenej novele zákona o poskytovateľoch SMER presadil i trojzmennú prevádzku v nemocniciach. Lekári si potom nezarobia na službách.

A nezabudnime na čerešničku - paragrafové úvahy o trestoprávnej zodpovednosti za nenastúpenie do služieb v krízovej situácii.

Milí lekárnici a lekári, naozaj sú toto istoty, ktoré ste chceli? A prispeje táto skúsenosť k poučeniu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Hotel v Taliansku zasypala lavína, záchranári vytiahli prvého mŕtveho

Lavínu pravdepodobne spôsobilo zemetrasenie.

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom.


Už ste čítali?