Myslím to vážne

Autor: Viliam Novotný | 29.4.2012 o 20:40 | (upravené 29.4.2012 o 22:18) Karma článku: 7,12 | Prečítané:  1260x

Média ma vykresľujú ako outsidera, ktorý to s kandidatúrou na predsedu nemyslí vážne. Vraj iba kalkulujem, chcem si poistiť pozíciu a budem kandidovať "iba" na podpredsedu. Aj týmto príspevkom chcem potvrdiť, že to s kandidatúrou myslím vážne a od svojich priateľov protikandidátov sa odlišujem napríklad aj svojim politickým príbehom v SDKÚ-DS.

Som zakladajúcim členom a prešiel som si celou štruktúrou

Som zakladajúci členom našej strany, moja cesta v SDKÚ-DS začala v roku 2000. Bol som tiež pri vzniku našej mládežníckej organizácie - Novej Generácie, vďaka ktorej som sa dostal na kandidátku a vo voľbách 2002 som bol zvolený do NR SR. Keďže som lekár - neurochirurg, musel som urobiť rozhodnutie a určiť si prioritu. Aj keď som svoju lekársku prax neopustil, rozhodol som sa venovať politike profesionálne a prešiel som viacerými verejnými pozíciami. V komunálnej a regionálnej samospráve aj v parlamente, ale aj viacerými funkciami v rámci našej politickej strany. Som s ňou dennodenne spätý od roku 2000, je neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Najviac som hrdý na moju prácu v regióne, ktorý sa v čase môjho predsedovania zjednotil a stal sa jedným z najsilnejších s konkrétnymi výsledkami. Prirodzene som sa profiloval ako odborník pre zdravotnícku politiku. Je to oblasť, ktorá bude problematická, kým sa systémové riešenia nedotiahnu do konca. A to vždy bola a mala by byť ambícia modernej reformnej politickej strany.

Ku každej funkcii, ktorú som zastával, som pristupoval s plnou vážnosťou. Vždy som vedel, že zodpovednosť za výsledky je druhá strana mince pre politika na každej úrovni. Členovia, ktorí moju prácu a aj výsledky poznajú mi vyjadrili dôveru a navrhli ma na najvyššiu pozíciu - predsedu našej strany SDKÚ-DS. Vnímam to s veľkou pokorou a som pripravený postaviť sa tejto výzve čelom.

Zmena musí byť zásadná, niektoré veci musíme doslova „otočiť z hlavy na nohy"

Do 19. mája sa kandidáti snažia odprezentovať svoje zámery, ako ďalej po fiasku, ktoré sme utrpeli v parlamentných voľbách 2012. Tak ako som už uviedol vyššie, cítim sa byť hrdým členom, ktorý žije víťazstvami a pádmi našej politickej strany od jej vzniku. Naša politická strana sa po prehratých voľbách ocitla na hrane zvoliteľnosti. Mnohí nás už odpisujú. V niektorých regiónoch sme už prakticky v klinickej smrti. Ja si pred tým nezatváram oči. Som však presvedčený, že to zvládneme. Ľudia od nás pre niečo odišli a my musíme zabojovať naspäť o ich dôveru. Podľa mňa to iba výmenou lídra nevybavíme. Potrebujeme zmeniť oveľa viac, zmena musí byť doslova paradigmatická!

Takúto zmenu chcem našim sympatizantom, voličom a samozrejme členom SDKÚ-DS ponúknuť a v prípade zvolenia dôsledne realizovať. Moju víziu v týchto dňoch predstavujem členom SDKÚ-DS a niektoré zámery priblížim aj verejnosti v najbližších príspevkoch na mojom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?