Veľká letná lúpež

Autor: Viliam Novotný | 3.8.2012 o 15:55 | (upravené 3.8.2012 o 17:51) Karma článku: 14,52 | Prečítané:  1469x

Ak by si niekto myslel, že máme do činenia s tým istým Ficom, ako v rokoch 2006 - 2010, veľmi by sa mýlil. Nový Fico je sofistikovanejší, nebezpečnejší a zákernejší. Ukradnúť každý rok 500 miliónov Eur priamo z účtov 1,5 milióna Slovákov, sa nedá nazvať inač ako „veľká letná lúpež storočia". Ak doslúži táto štátostrana svoje štvorročné obdobie, ľuďom bez väčšieho verejného odporu z ich účtov ukradne dve miliardy Eur. Každému občanovi, ktorý si sporí na svoj dôchodok, zoberie Ficová socialistická vláda priemerne 500 Eur ročne (počítané z priemernej mzdy).

Čo je zarážajúce, je relatívne ticho v spoločnosti okolo plánovaného, a navyše aj urýchleného, rabovania II. piliera. Proti zníženiu príspevku do II. piliera z 9 % na 4 % sa napriek rozsahu tejto lúpeže, okrem opozície, nikto zásadne nepostavil. Ticho zostalo, aj keď sa SMER-ácka poslankyňa vyjadrila, že „peniaze v II. pilieri sú štátne". Nemusím zdôrazňovať, že filozofia, podľa ktorej sú štátnymi peniazmi peniaze, ktoré si človek zo SVOJEJ mzdy odvedie na SVOJ účet, je desivá. Nemusím hovoriť ani to, že na ľudí, ktorým takto Fico vyvlastní ich budúce dôchodky, nebude mať v čase ich staroby prakticky kto robiť.

Nový Fico je sofistikovanejší ako starý Fico. Kým ten by vytiahol do boja za zdvihnutých fanfár, nový Fico si počkal kým sa aspoň časť 1,5 milióna dotknutých Slovákov vyberie na dovolenky do Bulharska, Chorvátska či inde. Rovnako, kým sporiteľom vezme polovičku ich budúcich dôchodkov výmenou za prísľub pravdepodobne neexistujúceho I. piliera o 20-30 rokov, správcovským spoločnostiam zároveň zvýši poplatky za správu zostávajúcich dôchodkov. Kúpil si tým časť spektra, ktoré by sa mohlo koordinovane postaviť na ochranu sporiteľa. Systematická likvidácia II. piliera začala. A ak o 3 roky budú chýbať peniaze, jednoducho zrazia 4 % na symbolické 1 %.

To, že táto vláda v priamom prenose s pokrokovou tvárou dokáže klamať miliónom ľudí, nie je nič nové. Akurát sa skracujú časové intervaly odhalenia týchto klamstiev. Kým ešte v piatok Ficov minister Richter popieral urýchlenie rabovačky v II. piliery, v pondelok tu boli teatrálne gestá. Trhanie rozpočtov, slová o nezodpovednej bývalej vláde, ktoré vytvorili krásnu dymovú clonu pre nadchádzajúcu rabovačku.

Mnohí ľudia sú na dovolenke, zavreli si byty bezpečnostnými zámkami, majetok majú poistený a suseda im zalieva kvety. Uzavreli si aj komplexné cestové poistenie, keby sa im stratila batožina. Napriek tomu si svoj majetok nezabezpečili dostatočne. Socialistická vláda im v strede leta ukradne ich úspory na dôchodok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?