„Chlapík" Fico. Do volieb. Potom potopa.

Autor: Viliam Novotný | 16.2.2014 o 18:40 | (upravené 16.2.2014 o 18:46) Karma článku: 24,43 | Prečítané:  5921x

V stredu vláda prijala veľmi smiešny materiál. Keby o mesiac neboli prezidentské voľby a premiér Fico by nebol ich hlavným aktérom, ani by to nestálo za zmienku.

Vláda v stredu konštatovala, voľne parafrázujem, že: „ministerstvo zdravotníctva bude pokračovať v príprave jednej zdravotnej poisťovne, keď ministerstvo financií povie, že na to má peniaze."

Dva roky nás vláda zabáva vytváraním jednej zdravotnej poisťovne. Dôvod je jednoduchý, vláda nedokáže riešiť reálne problémy slovenského zdravotníctva, zadlžovanie štátnych nemocníc, platy sestier, zhoršujúcu sa kvalitu nemocníc, predlžovanie čakania na operácie a vyšetrenia, rastúce poplatky.

Miesto toho druhý rok odpútava pozornosť na nezmyselný projekt vyvlastnenia súkromných zdravotných poisťovní a vytvorenia jednej poisťovne.

Minimálne od jesene minulého roka všetci vieme, že jedna poisťovňa nebude. Vláda to nevie urobiť ani po (1) právnej, ani (2) finančnej stránke.

(1) Nedokáže zadefinovať verejný záujem pri vytváraní jednej zdravotnej poisťovne. Ministerstvom navrhovaná formulácia: „verejný záujem je to, čo vláda schváli za verejný záujem" je len dôkazom bezradnosti.

(2) Pri prerokovaní štátneho rozpočtu na rok 2014 som sa pýtal ministra Kažimíra, kde sú peniaze na vyvlastnenie zdravotných poisťovní. Malo by to byť okolo 400 - 500 miliónov eur, tak kde to v rozpočte vláda pripravuje? Odpoveď som nedostal. Peniaze na to jednoducho nie sú a zrejme tak skoro ani  nebudú, keď sa pozeráme na stav verejných financií. Nič na to nemení ani podpis „utajovaného" memoranda o predaji Telekomu.

Po dvoch rokoch marketingového projektu jednej zdravotnej poisťovne asi ani Fico už neverí, že bude. Tak o čom je ten smiešny materiál, ktorý prijala vláda?

O tom, že vláda R. Fica posunula tému vyvlastnenia súkromných poisťovní prezidentskému kandidátovi Ficovi do kampane. A Fico chce zneužívať tému vyvlastnenia zdravotných poisťovní v prezidentskej kampani.

Už ho poznáme, chce byť v kampani „chlapík - molodec", presne ako jeho vzor Putin. On s tými finančnými skupinami a zahraničnými investormi zatočí, aspoň na oko! Jeho voliči na toto počúvajú a on potrebuje ukazovať ramená, aspoň do prezidentských volieb.

Čo však potom? Ak jedna poisťovňa nebude - čo zrejme nebude - aký iný plán má Smer na riešenie problémov v zdravotníctve?

 

 

Ak sa vám článok páčil, podporte ho, prosím, na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?