Kiska, Fico a koniec Ľudovej platformy

Autor: Viliam Novotný | 6.4.2014 o 20:39 | Karma článku: 12,28 | Prečítané:  2448x

Máme prvého nekomunistického prezidenta, Fica čaká trest a rodí sa nová pravica. Po prezidentských voľbách sme sa na Slovensku ocitli v úplne novej politickej situácii.

  1. Máme PRVÉHO NEKOMUNISTICKÉHO PREZIDENTA od vzniku SR, ktorý síce vyhral hlavne vďaka svojej nezávislosti, ale nemožno si nevšimnúť vzájomnú blízkosť medzi ním a pravicovou opozíciou, témami počnúc a podporou končiac.

  2. Fico po 12-tich rokoch prehral a čaká ho najväčší trest – má dva roky na to, aby splnil svoje sľuby o istotách, ktoré dal ľuďom – a zjavne to nevie.

  3. Formuje sa tzv. NOVÁ PRAVICA – ktorej predvojom bola Lipšicova strana a dnes je to Procházka s ďalšou formujúcou sa stranou.

Medzitým našu politickú scénu opustilo politické partnerstvo zvané Ľudová platforma. Mala to byť alternatíva hodnotovo blízkych strán SDKÚ-DS, KDH a MOST-HÍD, členov Európskej ľudovej strany, voči vládnemu SMERu. Mala byť, ale nebola. Formálne skončila po prezidentských voľbách, ale v skutočnosti o niečo skôr.

Ľudová platforma podľa mňa skončila už kolaboráciou KDH a MOST-HÍD so SMERom v minuloročných regionálnych voľbách v 3 z 8 krajov. Otvorená dohoda SMER – KDH v parlamente, ktorá zjavne pomáhala Ficovi v prezidentskej kampani a bola jasným porušením Memoranda o spolupráci Ľudovej platformy, a spoločný prezidentský kandidát, ktorého nevolili ani prívrženci materského KDH, boli len dokončením procesu rozpadu platformy.

Politická mapa sa v týchto dňoch začala prepisovať. Pred nami, opozičnými politikmi, stojí neľahká úloha – formovať poctivú ALTERNATÍVU voči nezodpovednému hospodáreniu SMERu! Je našou povinnosť a zodpovednosťou dať ľuďom možnosť voľby. Aby si mohli vybrať tak ako v prezidentských voľbách medzi Ficom a Kiskom, aj v parlamentných voľbách medzi SMERom a zoskupením strán, ktoré ponúkajú dôveryhodnú alternatívu.

Pre SDKÚ-DS je to výzva, v ktorej musí obstáť. Preto sme na tejto alternatíve pripravení spolupracovať s každým, kto to myslí úprimne. So všetkými demokratickými stranami, ktoré odmietnu kolaborovať so SMERom, či už to budú nové strany pravice, ale aj KDH a MOST.

Do tejto alternatívy vieme ponúknuť tradíciu strany, ktorá dokázala urobiť najdôležitejšie ekonomické reformy. A ako to ukazujú prieskumy posledných dvoch rokov, stále je overenou značkou pre skupinu ľudí, ktorí tvrdou prácou vybudovali svoju existenciu, platia stále sa zvyšujúce dane a odvody, dávajú prácu druhým a poctivo živia svoju rodinu. Áno, v minulosti sme urobili aj chyby – a naši voliči sú na to citlivejší, vystavili nám za ne vysvedčenie. Poučili sme sa. Viac počúvame. Vymenili sme vedenie, oživili sme prácu s našou členskou základňou. Chceme formovať poctivú alternatívu voči nezodpovednému hospodáreniu SMERu, ktorú ľudia na Slovensku dnes potrebujú viac ako kedykoľvek predtým.

 

 

Ak sa vám článok páčil, podporte ho, prosím, na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?