O Paškovi rozhodnú ako prví Košičania

Autor: Viliam Novotný | 11.11.2014 o 20:33 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  1336x

Tretí pokus o odvolanie predsedu vlády Roberta Fica bol zatiaľ rekordný. 49 hodín čelil Fico kritike za rozkrádanie v slovenskom zdravotníctve a za súčasný biedny stav rezortu. Je paradoxné, že návrh na odvolanie bol reakciou na jeho razantný „protikorupčný“ krok. Na „vyhadzov“ ministerky Zvolenskej stačilo medializovanie nákupu predraženého CT prístroja v Piešťanoch.

Tunelovanie verejných zdrojov v piešťanskej nemocnici je však len vrcholom ľadovca. Na denné svetlo totižto vychádza, do slova z hodiny na hodinu, množstvo ďalších dôvodných podozrení o organizovanom tunelovaní verejných zdrojov v celom zdravotníctve nominantmi SMERu. A to sa nemôže diať bez vedomia a súhlasu najvyššieho vedenia strany. Robert Fico o tom skrátka musí vedieť. Nielen doktor Suchánek mu predsa posiela podnety a informácie.

Kto z týchto kšeftov profituje?

Tak napríklad Medical Group, ktorému sa za Ficových vlád obzvlášť darí. Firmu kedysi vlastnil Pavol Paška, neskôr jeho sused v mestskom parku Dušan Mach. Dnes patrí schránkovým firmám na Cypre a Belize, ich skutočný vlastník je anonymný...

Predražené piešťanské CT dodal nemocnici práve Medical Group. Teda firma „blízka“ predsedovi parlamentu Paškovi, aby som sa vyjadril v zmysle ústavného zákona o ochrane verejného záujmu. Preto sme žiadali, aby bola politická zodpovednosť vyvodená aj voči Pavlovi Paškovi. Predseda parlamentu teda mal tiež čeliť návrhu na odvolanie. Kým o odvolaní člena vlády sa rokovať musí, na odvolanie funkcionárov parlamentu je potrebné najprv schváliť program schôdze. SMERáci program schôdze neschválili...

Paška si mohol vydýchnuť. Grilovačke sa vyhol. Zachoval sa pritom zbabelo – rovnako, ako keď zdupkal z tlačovky k 17. novembru. Dúfa, že tak unikne nepríjemným otázkam o tom, ako ovplyvňuje rezort, o kšeftoch svojich ľudí?

Dnes, vďaka tejto kauze, majú Košice imidž mesta tunelárov zdravotníctva. Vďaka Paškovým firmám, vďaka SMERáckym nominantom v zdravotníctve. SMERáckymi nominantmi na ministerstve zdravotníctva boli aj Richard Raši a Pavol Lazúr, ktorí sa odtiaľ vedno presídlili na košický magistrát. Keď boli ešte na ministerstve, Paška bol predseda parlamentu. Dialo sa aj vtedy v zdravotníctve to, čo dnes?

Košičania sú slušní ľudia. A v sobotu môžu ako prví vysloviť nedôveru Paškovi, povedať STOP tunelovaniu slovenského zdravotníctva nominantmi SMERu a Pašku, povedať STOP nominantom SMERu a Pašku na košickom magistráte. Slovensko sa na nás pozerá, či budeme potichu klopiť oči pred Pánom mesta a zdravotníctva a jeho nomináciami, alebo si zvolíme primátora, ktorý s tým nemá nič spoločné.

 

 

Ak sa Vám článok páčil, podporte ho prosím na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mika svoju kapacitu podľa SNS vyčerpal. Nahradiť by ho mohol muž, ktorého už porazil

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?