Peleho žartík farmárov nerozosmial

Autor: Viliam Novotný | 25.2.2019 o 11:07 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  2086x

Námestia sú už rok plné ľudí, ktorí nie sú ochotní tolerovať vraždu novinára a jeho snúbenice na zákazku. Ficová mašinéria sa pod tlakom verejnosti uchýlila k úskoku - Pellegriniho kabinet je len bábkohra veľkej koaličnej trojky.

Venuje sa najmä marketingu a zametaniu problémov pod koberec. Jeden z nich ho však už dobehol. Tisíce malých farmárov si na Slovensku povedali dosť! 

Pozemkové úpravy meškajú desaťročie, dotačná politika nepomáha pestovateľom, ale špekulantom, poľnohospodárstvo ovláda niekoľko desiatok mocných veľkostatkárov, naše mäso sa produkuje v nedostatočnom množstve a ešte sa aj musí vyvážať, lebo trh je plný nekvalitného a lacného dovozového „sajrajtu“. Za to, samozrejme, nemôžu statoční farmári, ale katastrofálna poľnohospodárska politika vlády, ktorá vedie Slovensko k stále väčšej potravinovej závislosti.    
Farmári prišli na traktoroch do Bratislavy a chceli s vládou jednať o zlepšení podmienok v poľnohospodárstve. Premiér vycítil príležitosť na veľký marketingový ťah a stretol sa s nimi, dokonca ich pozval na rokovanie vlády. A potom prekvapil všetkých. Jeho ministerska poľnohospodárstva Matečná najprv označila protestujúcich farmárov skoro za „mafiánov a zločincov“. A premiér si neodpustil arogantný „žartík“ - vraj nerozumie ich protestu, lebo väčšina ich požiadaviek je už splnená.
Tento „žartík“ zo statočných ľudí sa Pellegrinimu podarilo vystrúhať deň pred smutným výročím vraždy dvoch nevinných mladých ľudí. Farmári sa Pellegriniho vtipu nezasmiali, ani ľudia na námestiach sa nezasmiali a skloňuje sa generálny štrajk. Až tam doženie arogancia vládnej koalície slušných ľudí v tejto krajine?
Otázne je, čo bude potom. Predčasné voľby či len nová „rekonštrukcia“ staronovej vlády? Fico deštruujúci ústavný systém a útočiaci na prezidenta s DPHčkou veru nevyzerá, že to vzdal.

Autor je predsedom strany ŠANCA

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?