Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Musia sestričky naozaj zaplatiť komore dlžné členské? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Co tu je na riesenie?
Sú dlžné, sú členky, tak dlžobu treba vyplatiť a keď nemám záujem o ďalšie členstvo, tak vystupim. Tak to nefunguje, že benefity z členstva využívam a platiť nebudem. Výška mzdy s tým nemá nič spoločného. Neznalosť neospravedlňuje. Čo vlastne chcel p. Novotný týmto blogom naznačiť?
bloodhound
< 1 2

 

Mozes nam ozrejmit, ake su tie vyhody?
Skusim to porovnat s SKSI. Rocne 125€ + nejake percento zo zisku, to je poplatok. Za to mas: lacnejsie poistenie, ok beriem a dalej nic. Pristup k normam mozem okaslat, za tie prachy si ich pokupim a v anglictine su aj tak volne dostupne.
 

 

Som sice od zdravotnictva na mile mimo ale pravdepodobne im vzniklo zakonom - tu treba angazovat ustavny sud nie nejakeho komoroveho pravnicka ktory vyzera byt mimo obraz (minimalne s tym premlcanim).
 

 

ake benefity? zvoniaci nedvihajuci sa telefon?
 
Hodnoť

Prečo taká starostlivosť o sestry?

Tak ten blog má poriadne vytočil z viacerých dôvodov. Jedným z nich je ten, že bloger, vie ako zmeniť stav, aby sa členom, ktorí nechcú platiť členské sa ich nedoplatok za členstvo v komore nenavršoval.
Ak ho to tak trápi tak nech vznesie pripomienku k zákonu 578/2004, ktorá by znela asi v tom duchu, že: "členstvo v komore zaniká, ak sa člen omeškal so zaplatením členského príspevku po dobu viac ako 1 rok, a to po predchádzajúcom písomnom upozornení ..." potom ju poslanci príjmu a budú mať po probléme tí, čo nechcú platiť.
Ak je členstvo dobrovoľné, určite tu pripomienku parlament schváli. Len treba ju podať!!!! Ten zákon sa týka aj iných zdravotníckych pracovníkov. Tým získajú aj komory, členské základne budú možno o menších počtoch, ale budú ich tvoriť takí, čo chcú byť skutočne členmi komory.
 

 

Na čo by sa taká pripomienka mala dávať? Nech si komora a jej členovia samy zmluvne určia spôsob ako zaniká členstvo. Navyše, aký vplyv by to malo už na vzniknutý dlh? Retroaktivita zákona je protiústavná. Kto nechce platiť a chce aby mu dlh nerástol, nech sám vystúpi z komory.

Mimochodom, na mieste sestričiek by som nič neplatila. Za prvé, dlhy sa premlčia a ak niečo chce komora, tak nech ich individuálne zažaluje. Stavím sa, že komora tieto výzvy posiela ako spam a čaká, ktorá vyplašená sestrička sa chytí a zaplatí. Reálne tie dlhy nikdy nevymôžu, pokým im nikto dobrovoľne nezaplatí.
 

 

taká pripomienka k zákonu sa musí dať, lebo je v zákone je dané ako členstvo zaniká. Vnútorné smernice predsa nemôžu prevyšovať zákon. V zákone je aj dané, že všetky zmeny sa majú hlásiť komore.

Potom komora nebude vymáhať "dlh"???!!!!

Áno mate pravdu, kto nechce platiť nech sám vystúpi z komory, ale to musí o to požiadať a na tom základe sa mu členstvo zruší, ale ak to člen neurobí tak komora ho stále eviduje ako svojho člena, komora nemôže mu zrušiť členstvo v komore. Celý problém je vtom, že i napriek upozorneniam a poučeniam, členské nezaplatia, každý kto je členom komory o tom vie ... členské platia raz ročne.

To samé platí aj pre registrovaných zdravotných pracovníkov. Za registráciu v Centrálnom registri sa platí poplatok tiež raz ročne.

Poplatky za vedenie v Centrálnom registri nie sú až také hrozné, aby sestra utrpela finančný kolaps.

Ani členské nemajú vysoké, veď v tom majú zahrnutý registračný poplatok.

Môžete si to pozrieť na ich web stránke SK SaPA

Každá komora zdravotníckych pracovníkov si stanovuje výšku členského sama, poplatky súvisiace s registráciou by mali byť v súlade zo zákonom.

Čo sa týka sestier, ktoré majú dlžoby za členské, tak ich srdečne ľutujem??!! Ja osobne, ak by som bola sestrou, tak by som sa hanbila ako pes, že o takých banalitách sa píše.

Bloger, ak chce sestrám pomôcť, tak by mal riešiť inú oblasť, ako ich členské.
Prečo sa napríklad nezamýšľa nad nemocnicou v Žiline ale o tom mlčí, to sú problémy sestier, prečo, im v tej veci nepomôže, nech im dá radu, ako má jedná sestra poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť 20 pacientom. Veď stačí sa opýtať námestníčky riaditeľa pre ošetrovateľstvo v Žiline a mohol by jej klásť aj iné otázky, tak to by nás zaujalo viacej, ako to či je sestra členkou komory.
 
Hodnoť

smer BA

o chvíľu už bude na ministerstve vicežupan PSK ktorý zatiaľ vyčkáva naslobodárkev PP, on to vyrieši..
 
Hodnoť

 

To nie je ziadne populisticke gesto! Clenstvo nie je dobrovolne!!! Ak nie si v komore, tak nemozes robit v zdravotnictve!!! Musis platit aj napriek tomu, ze z nich nemas ziaden uzitok,nic pre teba neurobia, ale peniaze pytaju stale. A stale zvysuju poplatok. Je to cele chore. Spravili si z toho biznis...
 

makatch makatch

trepeš hlúposti a nezavádzaj, členstvo v stavovských organizáciách v zdravotníctve je dobrovoľné, povinná je registrácia, Centrálny register je pri komore, ale to je veľmi dobre známe zdravotníckym pracovníkom, ktorý pre výkon svojho povolania musí byť zaregistrovaný. To je dané zákonom 578/2004. Čiže vyjadruj sa k tomu čomu rozumieš.
Neviem čo tým pisateľ blogu sleduje, lebo ten zákon sa týka aj lekárov a on je lekár, že by mal problémy? a tak ich riešil. Mňa tým blogom vôbec neohúril, očakávala som od neho ako od poslanca, viacej. A ako znalec zákona mal by vedieť, že zdravotnícke povolanie vykonávajú sestry a nie sestričky.
A ako poslanec, môže vznášať pripomienky k zákonom...a má dostatok možnosti im pomôcť aj v minulosti
A pokiaľ viem od sestier, tak ich komora, im poskytuje informácie a oni už vedia kde sa majú o radu obrátiť.
 

Pepinečka a LubicaHa

vy už radšej nič nepíšte, ste úplne vedľa. Nepracujem v zdravotníctve ani som nikdy nepracoval, ale v priamom prenose som videl v TV ako komora sestier zlyhala, nedokázali sa zastať sestier pri štrajkoch o zvýšenie platov. Dnes vieme, že zrušenie nových platových podmienok bolo vtedy protizákonné a komora mlčí. Makatch Makatch vie o čom píše, ÁNO bez členstva v KZS nemôžeš pracovať v zdravotníctve !!! Registrácia je niečo iné, to sem nepleťte. Táto komora podľa mňa pôsobí ako legálny výber výpalného od zamestnancov v zdravotníctve. Pepinečka ako má KZS vedieť že si na dôchodku ? Ty musíš byť iný level, keď tu mudruješ a nepoznáš takú banálnu vec, ako je rodné číslo - dovŕšenie dôchodkového veku.... ty mi budeš chcieť napísať, že môže pracovať aj naďalej. Pri dovŕšení SD by automaticky mala KZS kúpiť hodinky a tejto sestre poďakovať, či už za členské poplatky alebo aj za odvedenú prácu. Bol som hospitalizovaný po ťažkom úraze a sestrám nezávidím ich prácu. Starali sa o nás ako v bavlnke, za to im veľmi pekne ďakujem, len sa čudujem, že to robia za tú almužnu.
 

AB RH-

pôvodne som nechcela reagovať, lebo je to zbytočné ...
Teší má, ako sa vyjadruješ na prácu sestier. Tiež sa čudujem, že robia za tú almužnu.

Ak si takí expert na právo, tak im poraď, že zamestnávateľ koná protizákonne, ak vyžaduje, že musia byť členkami komory, lebo inak nemôžu pracovať v zdravotníctve.

A mimochodom poznám aj "banálnu vec" rodné číslo.
 
Hodnoť

skusaju to aj na mna

moji rodicia mi povedali, ze mam doma list z komory sestier na zaplatenie kopec eur za minule clenske. dlhodobo pracujem mimo SK a platim si clenske v inom state EU. SK komoru som informoval v roku 2004 a teraz chceju odo mna kopec penazi...maju v tom bordel...teraz mam vraj doma list, ze mam zaplatit aspon trovy, co mali 18 eur. to sa este uvidi! princip - Vinco, si mi dlzny 1000 eur a davam ta na sud....(Vinco nema sajnu, o com tocim)....jaj, sak to nic, tak aspon zaplat mojho pravnika, ked uz som ho raz pouzil....Vinco nadalej nema sajnu...takto to zrejme nema fungovat!!!!
 
Hodnoť

komora sestier?

Situácia sestier na pracoviskách je veľmi zlá. Nenormálne požiadavky na administratívnu činnosť, dôkladné ošetrenie chorých, naháňanie kreditov, semináre... výsledok je taký, že sestra trávi 15 min. denne s pacientom a to už preháňam. Situáciu v sociálnych zariadeniach ani nespomínam, to je tichá eutanázia. A čo komora? Bedáka ako pomáha, ako chápe sestry ale výsledok žiadny. Ako je možné, že námestníčka pre ošetrovateľstvo v nemocnici Žilina súhlasila s takými nadčasmi pre sestry a ešte necíti zodpovednosť? Vystúpi v televízii vymachlená s nalakovanými nechtami, veď je to výsmech sestier.
 
Hodnoť

Všetky tie komory sú výmyslom

chytrákov a lobistov, ktorí si to v rôznych časových obdobiach presadili cez parlament. A tzv. povinné členské je vlastne len štátom zlegalizované výpalné. Príkladom je aj SKSI (Slovenská komora stavebných inžinierov), v minulosti väčšinovo založená najmä vysokoškolskými ,,profesormi", asistentami, samozvanými ,,odborníkmi"... Výlučne na vyťahovanie peňazí od projektantov, stavbyvedúcich, stavebných dozorov.... Následne sa tie milióny parádne rozpúšťali na tie správne účty, najmä za obdobia bašovania tzv. ,,kyseľovcov".
 
Hodnoť

 

kto vlastní komory ako nám vznikajú ??
ja si myslím že politici vo vláde vymýšľajú na čom budú zarábať ked skončia v politike...
takto nám ty vznikajú komory a rôzne spolky kam musíme zo zákona platiť ked chceme robiť svoju prácu..
lebo taká zdravotná sestra má patričné vzdelanie na túto prácu.. školu jej neplatila nejaká komora. ako ide doba dopredu, pribúdajú v nemocniciach nové dokonalejšie zariadenia ale zase s tým komora nič nemá.. neplatí zaškolenie..
zákony schvaľuje vláda a postupne obsadzuje takto všetky profesie. komory, ciachovanie, rôzne kontroly napríklad teraz zo zákona kontrola komína.. takže je tu niekto a má peniaze s každého komína na Slovensku..
treba sa vzbúriť.. zdravotné sestry nech napíšu list vláde za zrušenie komory ináč štrajk..
pokiaľ si ľudia nechajú nakladať stále nové poplatky tak zo zákona budú len pribúdať..
 
Hodnoť

mali by to odpustit

pravne je to sice v poriadku ale moralne asi nie
toto je test pre komoru, pre blbo nastaveny zakon (alebo nie ?) vznikol tento stav
......
odisla do dochodku, zabudla sa odhlasit a preto musi dalej platit - ABSURDNEEEE !!!!
vyjdu v ustrety a daju splatkovy kalendar - ABSURDNEEEE !!!!
 

Súhlasím, že je to absurdné, ale

ako má komora vedieť, že jej člen odišiel do dôchodku, že už nechce byť členkou resp. nechce byť už registrovaná ? Zákon, dáva za povinnosť zmeny hlásiť, ale my Slováč sme už taká, že radi porušujeme zákony. Potom sa oháňame výhovorkami typu: "ja som nevedel,..." a "ja som zabudol ..." a radi sa dáme ľutovať resp. nadávame a pritom veľmi dobre vieme, že čo je našou povinnosťou. Stále sa niekto nájde, kto neposlušných občanov, v toto prípade sestry, takto verejne poľutuje.

Ľutovať prostého občana v takom prípade, možno je na mieste, ale sestry to nie, veď vykrikujú aké sú vzdelané!!!!
 

 

ono je to jednoduché.. ked aj vstúpim do tej komory tak zmluvu podpíšem na jeden rok.. zmluva je dohoda vždy dvoch.. takže podpíšem zmluvu a dám si tam platnosť jeden rok.. lebo neviem čo bude o rok.. a ked sa im nepáči môj dodatok k zmluve tak nech neotravujú..
alebo by som ju uzatvoril na jeden mesiac..a zaplatil len dvanástinu.. nech ich natiahne s toho... lebo možno budem chorí a nebudem robiť svoju prácu.. možno skončím s touto prácou pre nevyhovujúce podmienky. vid Žilina.
 

 

tu sa jedná o členské 25 eura, ktoré zahŕňa aj registračný poplatok (registračný je 5 eura a to je povinné pre všetky sestry čo sú registrované a platí sa raz ročné zákonom dané) a členské poplatky sú dané smernicou komory, je to na ich web stránke SKSaPA

Môj osobný názor je, že len banky by sa mali dobré, ak by sa drobčil tak "malý" poplatok
 
Hodnoť

 

zákonnú poistku na auto zaplatíš na rok dopredu a ked auto predáš alebo zošrotuješ tak ti čiastku vrátia a nieže ta naháňajú že si kedysi uzatvoril zmluvu.
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 826
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 047
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 545
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 494
 5. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 438
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 388
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 335
 8. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 295
 9. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 281
 10. INEKO: Samosprávy vstupovali do koronakrízy s dosiaľ najnižším dlhom 221

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?